1995 yılında Aydın’ın Efeler ilçesinde doğmuş olup 9 yaşına kadar Aydın’da yaşamıştır. Anasınıfını Aydın Hürriyet ilkokulunda tamamlayıp takriben dördüncü sınıfa kadar ise Aydın Yedieylül İlköğretim Okulu’nda eğitim almış olup, 2005 yılından itibaren ise Antalya Muratpaşa ilçesinde yaşamaya başlamıştır. Lise eğitimini -Anadolu lisesi sayısal öğrencisi olarak- Antalya’nın en köklü, 125 yıllık tarihinde “Ahmet Hamdi Tanpınar, Cahit Külebi, Deniz Baykal, Levent Yüksel ve Menderes Türel” vb. tanınmış isimler de dahil olmak üzere 100 bine yakın mezunu olan Antalya Lisesi’nden 2014 yılında mezun olmuştur. Üniversite eğitimini Denizli Pamukkale Üniversitesi’nden İnşaat Mühendisliği lisans programından Mart 2022 yılında başarıyla mezun olup Antalya’da inşaat mühendisi olarak hizmet vermeye başlamıştır. Üniversite yıllarında “Pamukkale Üniversitesi İnşaat Topluluğu ve Pamukkale Üniversitesi Halk Oyunları Topluluğu” sosyal gruplarında faaliyet göstererek birtakım sorumluluklar almış olup birçok sosyal sorumluk, mesleki kazanım ve kültürel kazanım projelerinin organizasyonunda bilfiil organizasyon ekibinde görev almış ve yörük çocuğu, efe torunu olaraktan Zeybek olarak halk oyunları topluluğunda faaliyet göstermiştir.

6 yaşından beri amatör olarak bağlama ve saz çalmaktadır. Lise zamanlarında yaz dönemlerinde 3 yıl boyunca Fransızlarla çalışan bir seyahat acentasında ingilizce rehberlik hizmeti vermiş olup yabancı dilini geliştirme ve ticarete dair kazanımlar elde etmiştir. Üniversite zamanlarında ise üniversite topluluklarının belirli bir dönem sonrasında insana katabileceği şeylerin sınırlı olmasından dolayı daha fazla kişisel gelişim tecrübe edinmek adına şahsi girişimleriyle -fanatizmden tamamen ayrık, profosyonel ve etik çerçevede deneyim kazanma maskadıyla- 2018/2019 tarihlerinde Denizli’de bir partinin İl teşkilatına dahil olmuş olup burada da çok kısa sürede yedek üyelikten asil üyeliğe, müteakibinde ise Komisyon Başkanlığı, Serinhisar Koordinatörlüğü ve Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcılığı gibi üstlerinin takdiriyle birçok görevi eş zamanlı olarak 7 ay başarıyla faaliyet gösterip ilgili partinin izlemiş olduğu politikaların bireysel fikirlerle örtüşmemesi sebebiyle istifa ederekten tamamen akademik hayatına odaklanmıştır.

2022 yılı Mart ayında lisans derecesindeki mezuniyetinin akabininde askerlik görevini ifa etmiş olup Antalya’da kamu ihalelerine istinaden faaliyet gösteren müteahhit bir firmada 8 ay faaliyet göstermiş ve kendi bilgilerini işine ve çevresine ispatlamış olup, emeğinin karşılığını tam alamaması sebebiyle istifa ederekten 2023 Mayıs ayından itibaren ise Antalya’da faaliyet gösteren 2-3 firmada kısa süreli çalışmış lakin şirket politikalarının mühendise olan bakış açısı ve işe girerkenki yapılan işveren konuşmalarının işe girdikten sonraki tezatlığı sebebiyle ayrılmıştır. 2023 Eylül ayı itibariyle de AYT TAVCSERA (ATS) ‘nin alt taşeronu olan Yenart Yapı Şirketi’nden iş teklifi alarak Antalya Havalimanı Genişletme Projesi kapsamında “Proje Sorumlusu” ünvanıyla inşaat mühendisi olaraktan işbu şirkete hizmet verip proje sonunda şirketin Antalya merkezli olmaması nedeniyle kişisel tercihlerinden dolayı yolları Kasım 2023’te ayırmıştır. Takriben Şubat ayında ise FTA (Fraport TAV) ‘nın alt taşeronu ve Antalya merkezli bir firma olan Kadıgil A.Ş.’den aldığı iş daveti üzerine inşaat mühendisi olarak tekrardan Antalya Havalimanı Genişletme Projesinde görev almıştır ve halihazırda “İç Hatlar Gelen Yolcu Operasyon Düzenlemeleri” projesini sıfırdan yürütmektedir. Ayrıca işbu proje inşaat mühendisliğinin yanı sıra maliyet icmalleri (BoQ) ve iş programı hazırlama gibi hizmetleri de vermektedir. İlaveten özel sektördeki sabit işinin yanı sıra serbest inşaat mühendisi olaraktan kentsel dönüşüm danışmanlığı, anahtar teslim villa ve ağaç ev yapımı gibi yapı taahhüt hizmetleri de sunmaktadır ve bu alanlarda da devam eden veya tamamlanmış projeleri mevcuttur.
İnşaat mühendisliği kapsamında: Yıkım şantiye şefliği, kentsel geri dönüşüm süreci, afet riski alanlarda kentsel geri dönüşüm, yapı hasar tespiti, kamu ihaleleri, yaklaşık maliyet icmalleri (BoQ), şantiye yönetimi, proje yönetimi, proje hakedişlerinin ve ataşmanlarının hazırlanması hususlarında inşaat mühendisliği ve yöneticilik vasıflarında tecrübe sahibidir.
Ek olarak, 2023 Eylül itibariyle Hacettepe Üniversitesi İnşaat Mühendisliği A.B.D.’de yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Şartlar ne olursa olsun; önce insani, sonra mühendislik çerçevesince evrensel ahlaki ve etik değerlerine sonuna kadar özen gösterip bu konuda taviz göstermeden sektördeki laşkalaşlıkla sadece şikayet ederek değil, bilfiil örnek olmaya çalışarak kariyerinde ilerlemeye devam etmektedir. Şeyh Edebali’nin dediği gibi “İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın.” şiarıyla hareket ederek doğru zincirin doğru halkası olmaya her daim özen göstermektedir.

Son olarak, 2000’li yılların başında disketli  bilgisayar sahibi olma şansını yakaladığı için çocuk yaştan beri süregelen teknoloji merakı sonucu her türlü yazılım, donanım bilgisine normal bir insanın bilmesi gereken genel kültür düzeyinden daha fazla haiz olaraktan 2023 yılı itibariyle AutoCAD, ArchiCAD, ProtaStructure, MS Office paket programları(excel,word,pp vb.) , Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, Premiere Pro, Final Cut Pro, OBS Studio, Movavi, Capcut, Unreal Engine, CPanel, WordPress site tasarımı, Google Ads, Facebook Ads, Google SEO uygulamalarını yürütebilmenin yanı sıra, kısa metrajlı tanıtım filmi oluşturma konusunda da ilgili donanım ve teknik bilgiye haiz olup şimdiki süreçlerde ise de mühendislik yazılımlarının yapay zekayla harmanlanması üzerine AR-GE çalışmalarına devam etmektedir.

Bekar ve üç kedi sahibidir. Antalya’da yaşamına ve mesleki faaliyetlerine devam etmektedir.